Vymůžeme vám odškodnění, na které máte nárok

720 072 059

Pojistné plnění při dopravní nehodě se zraněním

Pojistné plnění při dopravní nehodě

Řešíte pojistné plnění při dopravní nehodě se zraněním, kterou jste nezavinili? Poradíme, jak získat odškodnění.

Autonehoda se zraněním

Pokud utrpíte nezaviněnou autonehodu se zraněním, pak zpravidla vzniká právo na odškodnění za újmu na zdraví. Odškodnění za zranění při autonehodě lze žádat přímo od pojišťovny vozidla viníka nehody z tzv. povinného ručení, kdy není nutné se obracet přímo na viníka nehody k řešení této situace.

Pojistné plnění při dopravní nehodě se zraněním tak může obvykle žádat poškozený řidič, spolujezdec, chodec, cyklista a další osoby, kteří utrpěli zranění následkem nezaviněné dopravní nehody.

zranění po autonehodě

Pojistné plnění při dopravní nehodě se zraněním

V rámci odškodnění autonehody se zraněním lze řešit obvykle tyto náhrady:

Okruh uvedených náhrad je spíše orientační. U každého poškozeného je potřebné nejprve posoudit jeho případ a zjistit, které náhrady a také kdy uplatnit.

U pozůstalých po oběti autonehody se řeší nejčastěji odškodnění:

  • duševních útrap;
  • nákladů pohřbu;
  • výživy pozůstalých.

Pojistné plnění při dopravní nehodě

Pozor na formuláře pojišťovny

Nejčastěji uplatňovanou náhradou pro poškozené je odškodnění bolestného. Za tímto účelem zasílají pojišťovny poškozeným formulář k vyplnění ošetřujícím lékařem. Bohužel ošetřující lékař není obvykle školen na výpočty odškodnění bolestného po autonehodě, a proto se setkáváme s častými chybami ve výpočtech, které vedou ke zbytečnému krácení odškodnění.

Pro naše klienty proto vždy zajišťujeme výpočet bolestného prostřednictvím našeho spolupracujícího znalce, abychom měli k dispozici správný výpočet. Náklad tohoto posudku také hradíme za poškozeného klienta, protože nám tento náklad na posudek následně uhradí pojišťovna.

Odškodnění pozůstalých po dopravní nehodě v roce 2022

Právní pomoc pro poškozené

Řešíte pojistné plnění při dopravní nehodě se zraněním a nevíte si rady? Můžete se na nás nezávazně obrátit. Obětem autonehod se zraněním poskytujeme bezplatnou konzultaci a posouzení jejich případu. Naším cílem je vymoci pro oběti autonehod maximální výši odškodnění.

Odškodnění pro poškozené vymáháme dle zásady „žádná výhra, žádná odměna“, což znamená, že pokud nevymůžeme žádné odškodnění, tak poškozený nehradí žádnou odměnu.

© JUDR. Zbyněk Drobiš | ochrana osobních údajů | cookies