Vymůžeme vám odškodnění, na které máte nárok

720 072 059

Získejte odškodnění za zranění po autonehodě

zranění po autonehodě

Kdy máte právo na odškodnění za zranění po autonehodě? Jaké náhrady lze žádat k odškodnění? Poradíme rychle v tomto článku.

Zranění po autonehodě a právo na odškodnění

Právo na odškodnění při zranění po autonehodě má zejména oběť nezaviněné autonehody. Pojišťovna vozidla viníka nehody, která poskytuje odškodnění za zranění po autonehodě poškozenému z tzv. povinného ručení, zpravidla žádá předložení rozhodnutí o určení viníka nehody od policie. Oběť autonehody by měla být tedy obezřetná a obratem zavolat na místo nehody policii v případě zranění.

K úspěšnému a bezproblémovému získání odškodnění za zranění po autonehodě doporučujeme být aktivní a zajímat se o stav trestního nebo přestupkového řízení k určení viníka nehody.

Odškodnění újmy na zdraví lze žádat také v případech méně vážných zranění typu pohmožděnin nebo natažení krční páteře.

Odškodnění dopravní nehody

Jaké odškodnění lze žádat

Nejčastější náhrady újmy na zdraví, které jsou oprávněni žádat poškození autonehodou se zraněním jsou:

Každý případ dopravní nehody se zraněním je individuální a je nutné správně posoudit, které náhrady je oprávněn žádat poškozený. Nevíte si rady? Kontaktujte nás ke konzultaci zdarma s právníkem, který se zaměřuje na odškodnění dopravní nehody.

zranění po autonehodě

Pozor na formuláře pojišťovny

V rámci odškodnění zranění po autonehodě je nejčastěji řešena náhrada bolestného. Za účelem odškodnění této náhrady často zasílá pojišťovna vozidla viníka nehody poškozenému formulář k vyplnění jeho ošetřujícím lékařem. Po vyplnění tohoto formuláře a opětovném zaslání na pojišťovnu obdrží poškozený odškodnění bolestného. V rámci vyplnění těchto formulářů se setkáváme s chybami, které vedou ke zbytečnému snížení odškodnění bolestného pro poškozeného, a proto pro naše klienty vždy zajišťujeme výpočet bolestného od našeho spolupracujícího znalce.

Odškodnění dopravní nehody

JUDr. Zbyněk Drobiš a Mgr. Radek Novotný

Právní pomoc online pro oběti autonehod

Řešíte odškodnění za zranění po autonehodě a nevíte si rady? Kontaktujte nás ke konzultaci zdarma. Jsme specializovaní právníci pro pomoc obětem autonehod se zraněním. Právní pomoc dokážeme poskytnout také online bez nutnosti osobní schůzky.

© JUDR. Zbyněk Drobiš | ochrana osobních údajů | cookies