Vymůžeme vám odškodnění, na které máte nárok

720 072 059

Žádejte odškodnění ušlého výdělku po autonehodě

Odškodnění ušlého výdělku je běžně uplatňovanou náhradou poškozeným nezaviněnou dopravní nehodou. Jak na výpočet této náhrady a kde uplatnit odškodnění?

 

Ušlý výdělek je odborně náhrada ztráty na výdělku po dobu pracovní neschopnosti. Ušlý výdělek se tak odlišuje od tzv. renty, kterou se rozumí náhrada ztráty na výdělku po skončení pracovní neschopnosti.

Při řešení odškodnění ušlého výdělku při dopravní nehodě se uplatňuje především občanský zákoník, zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a podpůrně také zákoník práce.

Ušlý výdělek se vypočte rozdílem mezi průměrným výdělkem poškozeného před vznikem újmy dopravní nehodou a náhradou toho, co poškozenému bylo vyplaceno v důsledku úrazu podle jiného právního předpisu (obvykle nemocenské dávky).

Odškodnění ušlého výdělku žádejte přímo na pojišťovně vozidla viníka nehody, což je dle našich zkušeností rychlejší a efektivnější řešení než se obracet přímo na viníka nehody.

Odškodnění ušlého výdělku přísluší také poškozenému při další pracovní neschopnosti z důvodu utrpěné dopravní nehody (např. při pracovní neschopnosti vzniklé následkem další reoperace).

Více o odškodnění ušlého výdělku

© JUDR. Zbyněk Drobiš | ochrana osobních údajů | cookies