Vymůžeme vám odškodnění, na které máte nárok

720 072 059

Trauma po nehodě. Jak na odškodnění.

trauma po nehodě

Řešíte trauma po nehodě. Dopravní nehoda může způsobit psychické následky, které lze odškodnit z povinného ručení vozidla viníka nehody.

Nezaviněná dopravní nehoda se zraněním

Trauma po nehodě může být následek nezaviněné dopravní nehody pro poškozeného. Kromě fyzického zranění následkem autonehody, které může mít charakter lehkého nebo těžkého zranění, tak může nastat také psychická újma, která může mít formu krátkodobých nebo dlouhodobých duševních obtížích.

Zranění při dopravní nehodě představuje pro oběť autonehody zpravidla právo na odškodnění újmy na zdraví, a to nejen fyzické, ale také psychické újmy.

Utrpěli jste dopravní nehodu se zraněním a nevíte si rady? Využijte konzultaci zdarma s naším právníkem (online, telefonicky, osobně):

Trauma po nehodě

Trauma po nehodě z hlediska odškodnění může přímo pro poškozeného představovat řešení náhrady:

  • Bolestného – bolestné po autonehodě má odškodnit nejenom fyzickou újmu, ale také určitou míru psychických následků a nepohodlí;
  • Ztížení společenského uplatnění – trvalé následky po dopravní nehodě, když duševní následky přetrvávají také rok od nehody;
  • Další nemajetková újma – komplikovaná a specifická náhrada;
  • Duševní útrapy pozůstalých – odškodnění v případech smrtelné dopravní nehody.

Trauma po nehodě je nutné pro účely odškodnění řádně zařadit do správné kategorie.

trauma po nehodě

Kdy a kde uplatnit odškodnění

Odškodnění po dopravní nehodě je vhodné uplatnit u pojišťovny vozidla viníka nehody z tzv. povinného ručení. Jedná se o rychlejší a jednodušší řešení než uplatnění odškodnění přímo u viníka nehody, který stejně přeposílá dokumentaci a žádosti svojí pojišťovně a řídí se jejími pokyny.

Kdy uplatnit odškodnění, když se jedná o trauma po nehodě? To je vždy individuální a je nutné posoudit pro konkrétní případ. Kontaktujte nás k nezávaznému posouzení možností odškodnění po nezaviněné dopravní nehodě.

Podívejte se na video s naším právníkem JUDr. Zbyňkem Drobišem, které poskytuje tipy a rady k úspěšnému odškodnění:

Trauma po nehodě a výše odškodnění

Trauma po nehodě může představovat vysoké odškodnění psychické újmy, když se jedná o trvalý následek dopravní nehody. V takovém případě hovoříme o náhradě za ztížení společenského uplatnění. Odškodnění psychické újmy formou ztížení společenského uplatnění může dosahovat statisícových částek. Vždy bude záležet na výpočtu odškodnění kvalifikovaným znalcem dle Metodiky Nejvyššího soudu k náhradě nemajetkové újmy na zdraví.

Pokud by trauma po nehodě nedosahovalo charakteru trvalého následku a bylo jej nutné řešit prostřednictvím bolestného anebo další nemajetkové újmy, pak je situace komplikovanější a je nutné individuálně posoudit možnosti řešení.

Jestliže bychom řešili odškodnění psychické újmy pro úmrtí osoby blízké následkem dopravní nehody, pak se odškodnění duševních útrap pro nejbližší příbuzných pohybuje zpravidla v rozmezí od 500.000,- Kč do 1.200.000,- Kč. Opět je nutné posoudit konkrétní případ smrtelné dopravní nehody.

odškodnění duševních útrap
JUDr. Zbyněk Drobiš a Mgr. Radek Novotný – specializovaní právníci pro oběti autonehod

Právní pomoc poškozeným

Řešíte odškodnění za trauma po nehodě? Poskytujeme komplexní právní pomoc obětem dopravních nehod. Řídíme se zásadou, že konzultace a posouzení případu je zdarma. Pokud vymůžeme odškodnění, pak je obvykle naše podílová odměna ve výši 10 procent. Pokud nevymůžeme žádné odškodnění, tak nám nic nehradíte. Nezávazně nás kontaktujte.

© JUDR. Zbyněk Drobiš | ochrana osobních údajů | cookies