Vymůžeme vám odškodnění, na které máte nárok

774 034 828

Odškodnění pozůstalých, když je viník bez povinného ručení

Lze získat odškodnění pro pozůstalé po zemřelém následkem autonehody, když vozidlo viníka nehody bylo bez povinného ručení?

Odškodnění pozůstalých u nepojištěného vozidla

Přestože je vozidlo viníka nehody bez povinného ručení, mohou pozůstalí získat odškodnění. Zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla stanovuje, že odškodnění lze žádat u České kanceláře pojistitelů (která tak nahrazuje pojišťovnu vozidla viníka nehody). Odškodnění se poskytuje z garančního fondu a Česká kancelář pojistitelů následně vymáhá poskytnuté odškodnění po viníkovi autonehody. V případě autonehody s nepojištěným vozidlem s následkem úmrtí je zásadní šetření policií, kdy Česká kancelář pojistitelů obvykle požaduje doložení dokumentace z trestního řízení vůči viníkovi nehody.

Odškodnění pozůstalých po dopravní nehodě

Jaké odškodnění lze žádat?

Pozůstalí po zemřelém následkem autonehody uplatňují zejména odškodnění:

Výše odškodnění při dopravní nehodě

Přístup pozůstalých k získání odškodnění

Pozůstalým po zemřelém následkem autonehody s nepojištěným vozidlem doporučujeme být aktivní a zajímat se o průběh trestního řízení vůči viníkovi nehody. Nejbližší pozůstalí mají zpravidla procesní postavení poškozených v trestním řízení, které jim zaručuje řadu práv. Rovněž lze doporučit co nejdříve zahájit kvalifikované jednání o odškodnění všech náhrad s Českou kanceláří pojistitelů.

Odškodnění dopravní nehody

Konzultace s právníkem zdarma

Pokud řešíte odškodnění pozůstalých, když je viník bez povinného ručení, můžete nás kontaktovat ke konzultaci zdarma.

© JUDR. Zbyněk Drobiš | ochrana osobních údajů | cookies