Vymůžeme vám odškodnění, na které máte nárok

720 072 059

Kdo zaplatí škodu při dopravní nehodě se zraněním

kdo zaplatí škodu při dopravní nehodě

Nezaviněná autonehoda a řešíte, kdo zaplatí škodu při dopravní nehodě se zraněním? Poradíme v tomto článku.

Nezaviněná dopravní nehoda

Pokud utrpíte autonehodu se zraněním, kterou jste výlučně nezavinili, pak můžete zpravidla žádat odškodnění. Obvykle se řeší tyto náhrady:

Jaké náhrady lze uplatnit u konkrétního poškozeného? Můžete nás kontaktovat k nezávazné konzultaci zdarma.

zranění po autonehodě

Kdo zaplatí škodu při dopravní nehodě

Poškozený nezaviněnou autonehodou se nemusí obracet přímo na viníka dopravní nehody k získání odškodnění. Zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla totiž umožňuje, aby se poškozený obrátil s žádostí o odškodnění přímo na pojišťovnu vozidla viníka nehody z tzv. povinného ručení.

Jedná se o jednodušší a rychlejší řešení zajištění odškodnění za zranění než vymáhání odškodnění od viníka nehody.

Odpověď na otázku, kdo zaplatí škodu při dopravní nehodě, je primárně: Pojišťovna z povinného ručení vozidla viníka nehody.

V případech dopravní nehody s nepojištěným nebo nezjištěným vozidlem lze situaci řešit prostřednictvím České kanceláře pojistitelů, která spravuje garanční fond pro tyto případy.

U autonehod v případě tramvaje, autobusu nebo trolejbusu se odškodnění řeší rovněž s pojišťovnou tohoto vozidla.

Z právního hlediska je nositelem odpovědnosti za škodu vůči poškozenému sice viník nehody nebo provozovatel vozidla, avšak zákon umožňuje řešit odškodnění přímo s pojišťovnou povinného ručení vozidla viníka nehody.

Pokud jste utrpěli nezaviněnou autonehodu v České republice s vozidlem, které je pojištěno v jiném státě, lze odškodnění řešit přes škodního zástupce pojišťovny, kterého lze vyhledat na webových stránkách České kanceláře pojistitelů.

kdo zaplatí škodu při dopravní nehodě

Právní pomoc online pro oběti autonehod

Kdo zaplatí škodu při dopravní nehodě se zraněním je tedy zodpovězeno. Náročnější bude zajištění plného odškodnění od pojišťovny, kdy poskytujeme komplexní právní pomoc pro oběti autonehod se zraněním. Nejprve poskytneme konzultaci a posouzení případu zdarma. Můžete se tedy na nás nezávazně obrátit.

© JUDR. Zbyněk Drobiš | ochrana osobních údajů | cookies