Vymůžeme vám odškodnění, na které máte nárok

604 494 364

Odškodnění při dopravní nehodě: Pozor na „přátelský“ přístup pojišťovny

Poškozeným dopravní nehodou jsou často zasílány formuláře pojišťovnou viníka dopravní nehody k jednoduchému a rychlému vymožení odškodnění. Je to však správná cesta pro poškozeného k získání plného odškodnění újmy na zdraví?

Pojišťovna viníka dopravní nehody obvykle zasílá poškozenému formuláře k odškodnění ušlého výdělku, bolesti a ztížení společenského uplatnění (trvalé zdravotní následky). Pojišťovna tak vystupuje vůči poškozenému velice přátelsky, kdy nabízí poškozenému jednoduchou a rychlou cestu k vymožení odškodnění újmy na zdraví.

Z naší odškodňovací praxe vyplývá, že poškozenému je poměrně často poskytnuto nižší odškodnění než při využití kvalifikované právní pomoci. Zejména při odškodnění ztížení společenského uplatnění se setkáváme s případy, kdy na základě vyplněného formuláře lékařem poškozeného je vyplaceno řádově nižší odškodnění než při využití a předložení nezávislého znaleckého posudku, který pro naše klienty necháváme zpracovat.

Je vhodné si uvědomit, že pojišťovna viníka dopravní nehody chrání zejména své zájmy a je na poškozeném zvážit, zda nevyhledat odbornou právní pomoc k získání maximálního odškodnění po dopravní nehodě.

Konzultace zdarma

© KLB Legal s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies