Vymůžeme vám odškodnění, na které máte nárok

720 072 059

Poranění krční páteře při autonehodě a právo na odškodnění

poranění krční páteře při autonehodě

Utrpěli jste poranění krční páteře při autonehodě, kterou jste nezavinili a řešíte získání odškodnění? Poradíme rychle v tomto článku.

Poranění krční páteře při autonehodě

Poranění krční páteře je častým zraněním při dopravní nehodě. Toto zranění se však nemusí projevit ihned po dopravní nehodě, ale bolesti krční páteře mohou nastat až několik dnů po autonehodě. Z naší právní praxe odškodnění dopravních nehod doporučujeme neprodleně navštívit lékaře, jakmile se projeví bolest páteře. Lékařské zprávy budou velmi důležité pro následné uplatnění a získání odškodnění za opěrkový syndrom/whiplash.

Odškodnění za whiplash má cenu řešit, kdy i lehčí zranění tohoto charakteru lze řešit od pojišťovny vozidla viníka nehody. Pokud si nevíte rady, kontaktujte nás ke konzultaci zdarma.

poranění krční páteře při autonehodě

Jaké odškodnění lze žádat

Poranění krční páteře při autonehodě může způsobit pracovní neschopnost, potřebu návštěv řady lékařů a bohužel také vznik trvalých následků. Obecně lze tak okruh náhrad odškodnění pro opěrkový syndrom stanovit na:

  • bolestné,
  • ušlý výdělek,
  • náklady léčení,
  • cestovné,
  • náklady péče,
  • trvalé následky (ztížení společenského uplatnění),
  • případná další nemajetková újma.

Whiplash syndrom tak nemusí představovat pouze marginální zdravotní obtíže, ale také potřebu kontinuální léčby a odborných vyšetření. Každý případ je nutné posoudit individuálně ke stanovení, které náhrady lze žádat k odškodnění

Odškodnění se žádá u pojišťovny vozidla viníka nehody z tzv. povinného ručení.

K uplatnění odškodnění není nutné vyčkávat na ukončení celkové léčby, protože každá náhrada odškodnění se řeší v jiný časový okamžik.

Odškodnění za trvalé následky po dopravní nehodě

Opěrkový syndrom a trvalé následky po autonehodě

Poranění krční páteře při autonehodě může způsobit vznik trvalých následků. Při řešení odškodnění whiplash syndromu/opěrkového syndromu hovoříme o odškodnění za ztížení společenského uplatnění. K řešení této náhrady, která představuje obvykle nejvyšší odškodnění nemajetkové újmy, se využívá specializovaný posudek dle Metodiky Nejvyššího soudu k náhradě nemajetkové újmy na zdraví.

Pro naše klienty vždy zajistíme tento posudek, abychom měli garanci správnosti výpočtu odškodnění. Náklad tohoto posudku také hradíme za poškozeného klienta, protože nám tento náklad na posudek následně uhradí pojišťovna.

JUDr. Zbyněk Drobiš a Mgr. Radek Novotný – specializovaní právníci pro oběti autonehod

Právní pomoc poškozeným

Náhrada škody na zdraví za poranění krční páteře při autonehodě (opěrkový syndrom/whiplash syndrom) představuje poměrně náročný proces pro poškozeného. Pokud potřebujete pomoci k získání odškodnění, můžete se na nás nezávazně obrátit. Konzultace a posouzení vašeho případu je zdarma

© JUDR. Zbyněk Drobiš | ochrana osobních údajů | cookies