Vymůžeme vám odškodnění, na které máte nárok

720 072 059

Lékařský posudek o ohodnocení bolesti

Co je lékařský posudek o ohodnocení bolesti u odškodnění autonehody a čím se řídí? A proč je lepší obrátit se raději na znalce?  


Co obsahuje lékařský posudek

Lékařský posudek o ohodnocení bolesti zahrnuje výčet bodů za jednotlivá zranění při dopravní nehody. Celkový počet bodů se poté násobí hodnotou bodu v aktuálním roce. 

Tento lékařský posudek se řídí Metodikou Nejvyššího soudu k náhradě nemajetkové újmy na zdraví. 

POZOR: Při hodnocení bolestného je potřeba započítat i body za operační zákroky. Pokud dojde ke komplikacím léčby, lze výpočet bolestného navýšit. 

Proč se raději obrátit na znalce

Při využití formuláře od pojišťovny se můžete setkat s několika chybami, které lékaři poškozených často opakují. Jedná se o:

  • opomenutí některého poranění,
  • nepřičtení bodů za operační zákroky,
  • či nenavýšení základního bolestného v případě, že nastanou komplikace. 

Našim klientům zajišťujeme výpočet bolestného od spolupracujícího znalce. Vzniklé náklady za vypracování tohoto posudku hradíme za poškozeného klienta my. Poté nám tyto náklady proplatí pojišťovna.


Kdy začít řešit odškodnění bolestného po autonehodě?

Odškodnění bolestného můžete řešit již po prvotním ošetření nebo propuštění z prvotní hospitalizace. Nemusíte vyčkávat až na skončení pracovní neschopnosti. Pokud vás čekají ještě nějaké operace, lze každou z těchto operací řešit doplatkem bolestného. 

© JUDR. Zbyněk Drobiš | ochrana osobních údajů | cookies